Pielgrzymka MEDJUGORIE I CHORWACJI

PIELGRZYMKA

DO MEDJUGORIE I CHORWACJI

08.07- 20.07.2018

Poznajmy orędzia Matki Bożej!

 „Drogie dzieci! W tym orędziu, które wam daję poprzez moją służebnicę chciałabym abyście długo rozważali. Dzieci moje, miłość Boża jest wielka! Nie zamykajcie oczu nie zamykajcie uszu, kiedy powtarzam wam: wielka jest Jego miłość! Usłyszcie moje wezwanie i błaganie, które kieruję do was: uświęćcie swoje serce i stwórzcie w nim dom Pański. Niech On w nim przebywa na zawsze. Moje oczy i moje serce będą tu również wtedy, gdy nie będę się już objawiała. Postępujcie we wszystkim tak jak was proszę i prowadzę do Pana. Nie odrzucajcie od siebie imienia Bożego, abyście nie zostali odrzuceni. Przyjmijcie moje orędzia, abyście zostali przyjęci. Dzieci moje podejmijcie decyzję, to jest czas podejmowania decyzji. Bądźcie sprawiedliwi i niewinnego serca, abym doprowadziła was do waszego Ojca, bo to że jestem z wami to jest Jego wielką miłością. Dziękuję, że tu jesteście!”.

 

RAMOWY PROGRAM:

 

DZIEŃ 1   08.07
Swarożyn – Częstochowa    ok. 400 km
Zbiórka i wyjazd  o godzinie 13.00 do Częstochowy (ok. 4h). Obiadokolacja, udział w Apelu Jasnogórskim i nocleg.

 

DZIEŃ 2   09.07

Częstochowa Stubičke Toplice  w Chorwacji  ok 830 km

Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Stubičke Toplice (ok 9h). Po drodze przystanki na toaletę (płatne). Zakwaterowanie w hotelu w Stubičke Toplice, obiadokolacja, nocleg.

Jeśli czas pozwoli, odwiedzimy oddalone o 35 km Narodowe Sanktuarium Chorwatów z figurą Czarnej Madonny, Kalwaria z przystankami drogi krzyżowej w Marija Bistrica. Nawiedzenie sanktuarium, Msza Święta.

 

DZIEŃ 3   10.07

Stubičke Toplice  – Jeziora Plitwickie – Novigrad na Dobri  ok 150 km

Śniadanie.

Przejazd na Plitwickie Jeziora – jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych Chorwacji (wstęp dodatkowo płatny). To malownicza kraina z pięknie położonymi, 16 jeziorami, wypełnionymi wodą o intensywnie zielono-niebieskiej barwie, otoczonymi białymi, stromymi ścianami skalnymi.

Zakwaterowanie w Novigrad na Dobri w hotelu na 1 nocleg, obiadokolacja, Msza Święta, nocleg.


DZIEŃ  4   11.07

Rakovica – Medjugorie, Bośnia i Hercegowina ok. 375 km

Śniadanie, przyjazd do Medjugorie (ok. 4h), zakwaterowanie w pensjonacie na 3 noclegi. Po obiadokolacji uczestnictwo we Mszy Świętej międzynarodowej oraz uroczystościach w kościele św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

Medjugorie oznacza po chorwacku miejscowość między górami, czyli Międzygórze. Wznoszą się tu dwa wzgórza w Górach Dynarskich (geograficznie jest to Hercegowina), na zboczach których – wedle relacji sześciorga młodych Chorwatów – od 1981 roku ukazywała się Matka Boska, by przekazać swe orędzia pokoju.

 

DZIEŃ  5   12.07

Medjugorie, Góra Kriżevac

Śniadanie, wejście na Górę Kriżevac, czyli Górę Krzyżową, górę o wysokości 520 m n.p.m., zlokalizowaną we wsi Zvirovići ok. 3 km na południe od Medjugorie

W krzyż stojący na szczycie wmurowano relikwie przywiezione z Rzymu – fragment krzyża czczonego przez Chrześcijan jako ten, na którym umęczono Jezusa Chrystusa. Największa część tego krzyża jest przechowywana w Kościele Santa Croce di Gerusalemme w Rzymie. Kriżevac przyciąga pielgrzymów nie tylko z powodu piękna natury, lecz także dlatego, iż wielu ludzi twierdzi, że tuż po rozpoczęciu medziugorskich objawień widoczne były różne  świetliste zjawiska i inne „znaki”, które wszyscy powiązali z objawieniami Matki Bożej.

Przejazd do Kościoła św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

 

DZIEŃ  6  13.07

Medjugorie, Góra Objawień Pobrdo, Mostar

Śniadanie, wejście na Górę Objawień Podbrdo, w sąsiedniej wsi Bijakovoco, gdzie wizjonerzy po raz pierwszy zobaczyli Matkę Bożą. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświecona 8 września 2001 roku.

W godzinach popołudniowych wycieczka do Mostaru (ok. 40 min w jedna stronę, ok. 30 km), zwiedzanie dzielnicy arabskiej z Meczetem, Domem Tureckim, Stary Most. Czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele św. Jakuba w Medjugorie. Nocleg.

 

DZIEŃ  7   14.07

Medjugorie, Dubrownik  ok. 150 km

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dubrownika – Perły Dalmacji (przejazd trwa ok. 2,5h). Średniowieczny system fortyfikacji miejskich, w swojej formie niemalże niezmienny od XVII wieku, zawiera w sobie wiele przepięknych zabytkowych miejsc i budowli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście główną ulicą miasta Stradun, studnia Onufrego, Stary Port, Katedra, Kościół św. Błażeja. Choć Stare Miasto Dubrownika jest w rzeczywistości niewielkie, zwiedzanie krętych i stromych uliczek to przyjemność, której poświęcić można cały dzień. Msza Święta. Czas wolny. Zakwaterowanie na 2 noclegi w hotelu Zenit w Neum, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ  8  15.07

Neum
Śniadanie i obiadokolacja. Czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu. Msza Święta.

 

DZIEŃ  9    16.07  

Vepric, Split, Trogir

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Vepric (przejazd ok. 1,5h, ok. 100 km); nawiedzenie groty wzorowanej na Grocie Matki Bożej z Lourdes. Przejazd do Splitu (1h jazdy i ok. 85 km od Vepric). Zobaczymy tu Katedrę św. Dujma, Pałac Dioklecjana. Lokalny przewodnik poprowadzi nas spacerem po starówce miasta. Przejazd do Trogiru (45 min jazdy i ok. 30 km od Splitu), gdzie nawiedzimy Katedrę św. Laurencjusza, Ratusz, spacer z przewodnikiem lokalnym po starówce miasta. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Trogiru, obiadokolacja, Msza Święta, i nocleg.

 

DZIEŃ  10    17.07

Trogir – Stubičke Toplice  ok 410 km

Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych do Stubičke Toplice (przejazd ok 6h). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, Msza Święta, nocleg.

Wieczorem czas wolny na spacery po miasteczku.

 

DZIEŃ  11    18.07

Stubičke Toplice – Liptowski Mikułasz  ok 690 km

Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych na Słowację, do Liptowskiego Mikulasza (przejazd ok. 7h,). Zakwaterowanie w hotelu na 1 noc, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

 

DZIEŃ  12    19.07

Liptowski Mikułasz – Swarożyn  ok. 690 km

Śniadanie.

Wykwaterowanie z hotelu do południa. Po zapakowaniu walizek proponujemy skorzystać jeszcze z wodnych, relaksujących atrakcji Tatralandii.

 

Woda w basenach Aquaparku ma lecznicze właściwości, pochodzi z wód morza, które znajdowało się na terenie Liptowskiej Kotliny przed 40 milionami lat. Wody Tatralandii wspaniale działają na układ ruchowy i oddechowy. 14 termalnych basenów z leczniczą wodą o temperaturze od 24-39°C wyposażonych jest w wiele atrakcji takich jak; mosty pontonowe, krzesła i łóżka z masażami wodnymi, wodne grzybki, perłowe kąpiele, prysznice, sztuczne prądy, ścianę do wspinaczki, siatkówkę, koszykówkę.

 

Każdego dnia na basenach odbywają się animacje, konkursy, a dla miłośników aktywnego wypoczynku wodny aerobik. Dla dzieci to istny raj, mogą korzystać z basenów o temperaturze wody od 28-32 °C z bajkowym zamkiem, ze zjeżdżalniami, z tryskającym wodą wężem z palmami, wodną huśtawką, sztucznym deszczem, powietrznymi gejzerami itp.

 

Obiad na terenie obiektu do rezerwacji i opłacenia we własnym zakresie (do wyboru 2 restauracje z widokiem na góry i 2 bary, ceny ok. 10-15 EUR za posiłek dla 1 osoby).

 

Po obiedzie (ok. 15:30) wyjazd ze Słowacji i przejazd do Swarożyna (przejazd ok. 9h).

 

 

DZIEŃ  13    20.07

Swarożyn, przyjazd po północy już 20.07. Koniec pielgrzymki.

 

 

Cena: 2810 zł/osobę w pokoju 2-osobowym + 100 Euro

Cena zawiera:

transfery klimatyzowanym autokarem na trasie przedstawionego programu (z WC, DVD), noclegi w hotelach i pensjonatach 3* (lokalny standard), wyżywienie wg programu (10 śniadań i 11 obiadokolacji), opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki, zwiedzanie wg programu, bilety wstępu i opłatę miejscowych przewodników, ubezpieczenie od kosztów leczenia, chorób przewlekłych, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagaż, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.

 

Cena nie zawiera:

napojów do kolacji i obiadokolacji,

 

Płatność w złotych :

Pierwsza wpłata 1.000 zł do 20.02.2018 roku,

druga rata 1.000 zł do 15.04.2018 roku

trzecia rata 810 zł  do 01.06.2018 roku

 

Uwagi:

  1. Codzienne Msze Święte.
  2. Oferta jest rozliczona na grupę min. 40 osób pełnopłatnych.
  3. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dopłata + 3,2% kosztu imprezy).
  4. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  5. Bilety wstępu do Parku Narodowego i Aquaparku mogą się zmienić.
  6. W cenę wliczone jest ubezpieczenie w TU AXA, na kwoty (na osobę): EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu)  KL 100.000 EUR, NNW 4.000 EUR , BP 400 EUR.