XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.10.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 20 rocznicę nadania patronatu błogosławionego księdza Józefa Jankowskiego Miastu i Gminie Brusy. O godz. 11.00 w Brusach – Msza święta w intencji Mieszkańców, a o godz. 13.00 suma odpustowa w Męcikale. Na godz. 16.00 Burmistrz Brus wraz z Księdzem Proboszczem zapraszają na koncert „Gospel Joy” do Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.
  2. Dzisiaj również przed kościołem zbiórka do puszek na Misje – polecamy ją Waszej ofiarności.
  3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    22 października, wtorek – św. Jana Pawła II, papieża – po Mszach świętych będzie można ucałować jego relikwie.
  4. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30 – 17.30, w środę, czwartek i piątek od 10.00- 11.00.
  6. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Clara Facta”.
  7. Trwamy w miesiącu Różańca Świętego. Różaniec odmawiamy: dorośli każdego dnia o godz. 17.30, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Za pobożne odmówienie 5 dziesiątek Różańca świętego można uzyskać „odpust zupełny”.
  8. We wtorek, 22 października o godz. 8.00, Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach za wstawiennictwem ich Patrona.
  9. W piątek od 17.15-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  10. 25 i 26 października młodzież z klas VIII z naszej parafii (uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach, z Zalesia i Lubni) uczestniczyć będą w rekolekcjach kerygmatycznych „GPS”. Obecność kandydatów do bierzmowania z I roku formacji jest obowiązkowa. Zaczynamy w piątek o 17.30 w Szkole Podstawowej nr 1 w Brusach.
  11. Już teraz zapraszamy Was na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października, w czwartek, o godz. 15.30 na sali gimnastycznej (wejście od strony Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach), by wspólnie bawić się w strojach ulubionych świętych. Nie zabraknie zabaw, konkurencji i nagród. Zaproszenie kierowane nie tylko do najmłodszych. Natomiast wieczorem zapraszamy do kościoła na godz. 19.00 na „Wieczór Świętych”, gdzie wspólnie pomodlimy się przy relikwiach świętych i przygotujemy się do uroczystości odpustowych.
  12. Zbliża się szybkimi krokami uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy to ogarniamy szczególną modlitwą naszych bliskich zmarłych. Służą do tego wypominki roczne, wypominki jednorazowe oraz Msze święte zbiorowe. Przypominamy, że na wypominki roczne wypisujemy imię i nazwisko, gdzie za jedną osobę składamy ofiarę 20 zł. Na wypominki jednorazowe wypisujemy tylko imiona naszych bliskich zmarłych i miejscowość z której pochodzimy. Na Mszach świętych zbiorowych wypisujemy na kartkach tylko nazwiska naszych bliskich zmarłych i miejscowość. Karteczki na wypominki są wystawione na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypisane karteczki wraz z ofiarą składamy do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej do końca października.
  13. Przypominamy i prosimy o sortowaniu śmieci na cmentarzu – śmietniki są wyraźnie opisane. Również przypominamy o sprawdzeniu wykupu miejsca na cmentarzu po 20 latach od pogrzebu – jeśli tego się nie dokona grób jest do likwidacji, a takich grobów na naszym cmentarzu jest ok. 400.
  14. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  15. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Mieczysław Spierewka z Brus przeżył 68 lat; + Barbara Garapuczyk z Brus, przeżyła 71 lat oraz + Henryk Pepliński z Brus przeżył 83 lata. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  16. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    Marcin Andrzej Jakubowski zam. Lubnia z Julia Janikowska zam. Lubnia.