XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2020r.

1. W dniu dzisiejszym zgodnie z prośbą papieża Franciszka zbiórka do puszek na rzecz Ziemi Świętej.
  2. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    21.09. poniedziałek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę
    23.09. środa – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera
  3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  4. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  5. W piątek tradycyjnie od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  6. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” oraz Clara Facta.
  7. Również w dniu dzisiejszym możemy nabywać nasz kalendarz parafialny na 2021 rok w cenie 20 zł. Znajdziemy w nim wszystkie ważne daty, święta kościelne i państwowe. Parafialne i gminne uroczystości, np. odpusty parafialne, dożynki gminne i datę I Komunii św. oraz zdjęcia z naszego kościoła. Kalendarze rozprowadzają Domownicy Boga.
  8. Przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek ochronnych. Od dnia dzisiejszego również przy ołtarzu Krzyża św. będzie rozdawana Komunia św. tylko na rękę.
  9. W dniach 25 i 26 września Caritas organizuje zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak-pomagam”. Celem prowadzonej zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności dla najuboższych. Polecamy ją waszej ofiarności. Zbiórka będzie prowadzona przy sklepach.
  10. Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy, którzy ukończyli 65 rok życia do zaszczepienia się przeciwko grypie. W tym roku zaszczepionych zostanie 400 osób. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny z Urzędem Miejskim w Brusach. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, w pierwszej kolejności kwalifikacji do szczepienia zostaną poddane osoby najstarsze wiekiem.
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  12. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: +Janina Leman z Lubni, przeżyła 90 lat, oraz +Helena Żywicka z Zalesia, przeżyła 98 lat. Wieczny odpoczynek…