XII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020r.

1. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    29.06. poniedziałek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia za pobożne posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez papieża lub biskupa, można uzyskać „odpust zupełny” wraz z wyznaniem wiary „Wierzę w Boga”. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na rzecz Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.
    3.07. piątek – obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
  2. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota w miesiącu. W czwartek modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi. W I piątek modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Możliwość do spowiedzi od godz. 15.00-16.00. Potem msza św. o godz. 16.00 i dalej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi do godz. 18.00. W I sobotę modlimy się do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 8.00 grupa modlitewna poprowadzi różaniec, a kapłani odwiedzą chorych ze spowiedzią i Komunią świętą. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.
  3. Dziś na godz. 19.30 serdecznie zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza na ognisko przed Domem Nawiedzenia.
  4. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  5. Biuro parafialne od 29 czerwca do końca wakacji czynne po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
  6. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma”, w którym możemy wczytać się m.in. w artykuł „smert, smert, Lacham smert” o rzezi Wołyńskiej.
  7. Rozpoczynają się wakacje życzymy wszystkim w tym zawiłym świecie pięknego wypoczynku, radości i zdrowia, a obchodzącym urodziny, imieniny, bądź jubileusze błogosławieństwa Bożego.
  8. Pamiętajmy, iż nadal obowiązuje przepis zasłaniania ust. Służy to naszemu dobru i zdrowiu. Prosimy o stosowanie się do tego przepisu.
  9. Otrzymaliśmy ostatnią część żywności w Caritasie. Po odbiór prosimy się zgłosić we wtorek 30.06. w godzinach 13.00 – 18.00.
  10. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Kazimierz Jan Pałubicki z Czyczków, przeżył 53 lata. Wieczny odpoczynek…