III NIEDZIELA WIELKANOCY, 14.04.2024 r.

1. To już III Niedziela Wielkanocna kiedy rozpoczynamy „Tydzień Biblijny”. W tym roku hasłem przewodnim jest: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Tydzień Biblijny jest wspaniałą okazją, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować. Z tej okazji przy drzwiach wyjściowych znajdują się przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół w Brusach karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Zachęcamy wszystkich do wylosowania fragmentu Słowa Bożego.
  2. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30 – 17.30, w środę, czwartek i piątek
    od 10.00- 11.00.
  4. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” i „Clara Facta”, a także świece peregrynacyjne.
  5. Tradycyjnie w piątek od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  6. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Zenon Stoltmann z Brus przeżył 72 lata; + Jan Szulc z Brus przeżył 85 lat; + Maria Pałubicka z Żabna przeżyła 66 lat; + Dawid Gierszewski z Męcikała przeżył 35 lat oraz + Jan Lubiński z Brus Wybudowanie przeżył 71 lat. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  8. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Dawid Kamil Kołatka zam. Czapiewice z Aneta Elżbieta Rogowska zam. Rolbik.