V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022r.

1. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    16.05. poniedziałek: św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika oraz św. Izydora, oracza
  2. Msze św. w najbliższym tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  3. Dzieci z naszej parafii w sobotę przystąpiły do I Komunii św. Dziękuje serdecznie ks. Rafałowi za organizację w Brusach i ks. Andrzejowi w Męcikale i Paniom Katechetkom za trud przygotowania ich do tej pięknej uroczystości. Gratulujemy dzieciom, które po raz pierwszy przyjęły Jezusa w Komunii św. oraz ich Rodzicom. Spotykać się będziemy w Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  4. Trwa miesiąc maj i nasze nabożeństwa majowe, które są odprawiane dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w piątek 16.30. Dorośli odmawiają litanię Loretańską w łączności z wieczorną Mszą św.
  5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, środa, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  6. W piątek tradycyjnie od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  7. Nabywajmy prasę religijną jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma oraz Clara Facta.
  8. W najbliższy piątek na godz. 19.00 do kościoła zapraszamy młodzież do Bierzmowania na comiesięczny MPM z Animatorami. Spotkanie do godz. 20.00.
  9. W sobotę zapraszamy serdecznie na godz. 19.00 do kościoła. Nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki do naszej parafii.
  10. Burmistrz Brus zaprasza do członkostwa w Radzie Seniorów i do aktywnej współpracy z Samorządem Gminy Brusy. Kandydat/ka do rady musi mieć ukończone 60 lat, mieszkać w gminie Brusy i zebrać co najmniej 15 podpisów poparcia. Członkowie rady mogą być zgłaszani także przez organizacje pozarządowe. Kandydatury są przyjmowane w Urzędzie Miejskim do 31 maja.
  11. Burmistrz Brus przypomina także o mijającym 30 czerwca br. terminie złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek do złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i spalania paliw. Deklaracje należy złożyć w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim lub drogą elektroniczną. Więcej na www.brusy.pl
  12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na wakacyjny wyjazd dzieci ze scholii parafialnej. Niech ofiary na ten cel będą naszym dziękczynieniem dla dzieci za ich całoroczny śpiew podczas Mszy oraz ćwiczenie na próbach.
  13. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  14. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: +Genowefa Frymark z Brus, przeżyła 92 lata, +Zofia Szczepanowska z Żabna, przeżyła 89 lat, +Konrad Kręcki z Lubni, przeżył 83 lata oraz +Jan Misiak z Brus, przeżył 71 lat. Wieczny odpoczynek…