XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym wprowadzamy na Mszy św. o godz. 11.00 obraz Matki Bożej Prześladowanych Chrześcijan na prośbę naszych Rycerzy Kolumba. Jest to cudowny obraz tych, którzy za wyznawanie wiary w różnych zakątkach świata cierpią prześladowanie, a często też w obronie wiary są mordowani. Przez najbliższy tydzień do soboty obraz ten będzie stał w prezbiterium. Każdego dnia o godz. 16.30 będziemy modlić się w ich intencji. Również przy obrazie będzie stała skarbonka do której będzie można wrzucać ofiary, które zostaną w całości przekazane do krajów  których cierpią chrześcijanie. Polecamy tę akcję waszej uwadze i ofiarności.
  2. Również dzisiaj na godz. 20.00 zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzą Rycerze Kolumba.
  3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:

15 X wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła

16 X środa – św. Jadwigę Śląską, bł. Józefa Jankowskiego, kapłana męczennika

17 X czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

18 X piątek – św. Łukasza Ewangelistę

• W najbliższą środę Szkoła Podstawowa w Czyczkowach obchodzi 16 rocz. nadania im. bł. ks. Józefa Jankowskiego. Serdecznie zaprasza Pani Dyrektor i Grono Pedagogiczne na Mszę św. o godz. 9.30 w Męcikale, a następnie na złożenie kwiatów przy kapliczce bł. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach o godz. 11.30.
  • W najbliższy weekend pierwsza część młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, będzie przeżywała rekolekcje GPS. Polecamy ich waszej modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny dzień Papieski, pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”, oraz organizowana jest zbiórka do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży. Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na program słowno-muzyczny przygotowany przez KSM.
  • Również w przyszłą niedzielę przed kościołem nabyć będzie można znicze w ramach akcji „Pamiętam” z których ofiary przeznaczone są na hospicjum w Chojnicach.
  • Siostry Zmartwychwstanki  serdecznie zapraszają  25 – 26 października  dziewczęta na dzień skupienia.   Zgłoszenia przyjmują siostry. E-mail oraz  numer telefonu do kontaktu  zamieszczony został  w gazetce parafialnej i na plakacie w  gablocie przy wejściu do kościoła.
  • Msze Św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  • Biuro parafialne w tym tygodniu wyjątkowo czynne w poniedziałek, środę i czwartek od 16.30-17.30 a we wtorek i piątek od 10.00-11.00.
  • Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr „W rodzinie”, „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” a wychodząc z kościoła można u Domowników Boga nabywać kalendarze parafialne w cenie 18 zł.
  • Różaniec dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, nabożeństwa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Za pobożne odmówienie jednej części różańca dziennie można uzyskać odpust zupełny.
  • Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności +Bogumiła Lorbiecka z Brus, przeżyła 85 lat. Wieczny odpoczynek…