II NIEDZIELA ADWENTU

5.12.2021r.

1. W dniu dzisiejszym przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej katolikom na wschodzie.
  2. Są już nasze kalendarze parafialne na przyszły rok, a w nich piękne zdjęcia kapliczek naszej parafii oraz najważniejsze wydarzenia z życia Parafii, Kościoła i Polski. Kalendarze można nabywać u Domowników Boga w cenie 20 zł przy każdym wyjściu z kościoła, stoją po dwie osoby.
  3. Również w dniu dzisiejszym po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 kiermasz świąteczny organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.
  4. Jeszcze dziś po Mszach św. jest możliwość zaopatrzenia się w opłatek na stół wigilijny przy wyjściu z kościoła u przedstawicieli chóru.
  5. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    6.12. poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa
    7.12. wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    8.12. środa – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – modlimy się tego dnia za młodzież żeńską oraz jej posłannictwo w Kościele i świecie. Msze św. o godz. 6.15, 8.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na zakony żeńskie.
  6. Zapraszamy serdecznie na Roraty, które odprawiamy każdego dnia o godz. 6.15 od poniedziałku do soboty. Dzieci otrzymują na każdy dzień obrazek, który przyklejają na planszę. Również trwa nasz konkurs na najpiękniejsze lampiony.
  7. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek od 16.30 -17.30, środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  8. Siostry Zmartwychwstanki zapraszają wszystkich Parafian we wtorek na godz. 18.00 na Msze św. dziękczynną za 100 lat swojej posługi w Brusach.
  9. Siostry zapraszają również w środę na godz. 12.00 na Godzinę Łaski.
  10. W środę na Mszy o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci oraz odnowienie przyrzeczeń róż rodziców za dzieci.
  11. W piątek od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  12. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr W Rodzinie oraz Clara Facta. W sklepiku pod chórem można nabyć świece wigilijne: duże w cenie 15 zł, małe w cenie 8 zł, z których ofiary przeznaczone są na Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom Caritas.
  13. Nasza Schola parafialna wydała płytę z utworami z ostatniego koncertu o św. Józefie. Płyty będzie można nabyć w przyszłą niedzielę po Mszach św. w cenie 15 zł, będzie to piękny prezent gwiazdkowy na zakończenie roku św. Józefa w Kościele.
  14. W przyszłą niedzielę kolekta jest inwestycyjna. Polecamy ją waszej ofiarności.
  15. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  16. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Ignacy Ciemiński z Leśnictwa Giełdon, przeżył 72 lata, +Maria Orłowska z Brus, przeżyła 80 lat oraz +Andrzej Kulesza z Krówni, przeżył 79 lat – jego pogrzeb będzie 8.12. o godz. 9.00. Różaniec po wieczornej Mszy św. Wieczny odpoczynek…