XV NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.07.2024 r.

1. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    15 lipca, poniedziałek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła
    16 lipca, wtorek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel
  2. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  3. Biuro parafialne czynne w czasie wakacyjnym od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 18.00.
  4. W piątek od godz. 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  5. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Clara Facta” oraz świece peregrynacyjne.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Słowo Boże wygłosi Karmelita bosy ojciec Kamil Strójwąs oraz przewodniczyć będzie sumie odpustowej. Po Mszach świętych będzie można u Ojca Kamila nabyć szkaplerz.
  7. Również w dzień odpustu po Mszach świętych święcić będziemy pojazdy ku czci św. Krzysztofa. Każdy poświęcony pojazd otrzyma kartę plastikową z modlitwą kierowcy i dekalogiem kierowcy z drugiej strony. Ofiary składane podczas poświęcenia przeznaczone są na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  8. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy wyjeżdżają na wakacje życzymy pięknego słońca, a tym którzy przybyli do naszej parafii życzymy jak najwięcej radości.
  9. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Elżbieta Januszewska z Czyczków przeżyła 82 lata; + Urszula Czapiewska z Męcikała przeżyła 83 lata. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  10. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Dawid Łukasz Nalbandyan zam. Bydgoszcz z Paulina Kierszk zam. Bydgoszcz.
    b) Paweł Ossowski zam. Brusy z Magdalena Lessmann zam. Chojniczki.