Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA                             

22.11.2020r.

 1. W dniu dzisiejszym na zakończenie roku kościelnego nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego z aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy Odkupicielu. Dziś za publiczną modlitwę tym aktem można uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzisiaj również w sposób szczególny modlimy się za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz za chóry kościelne, zespoły muzyczne i schole.
 3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
  24.11. wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu
  25.11. środa – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
 5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, w środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
 6. Tradycyjnie w piątek od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
 7. Również w piątek na godz. 16.00 zapraszamy na msze w intencji kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, a Pan powołał ich do siebie.
 8. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma, Clara Facta i kalendarze diecezjalne w cenie 10 zł duże i 5 zł małe.
 9. Hospicjum z Chojnic serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wspomogli je w akcji pomocy poprzez mycie samochodu na myjni bezdotykowej przy ul. Ogrodowej. Wielkie Bóg zapłać.
 10. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej +Maria Miszewska z Małego Gliśna, przeżyła 83 lata oraz +Wiesław Drążkowski z Brus, przeżył 57 lat. Wieczny odpoczynek…
 12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Spotykać się będziemy od poniedziałku na Roratach o godz. 6.15. Dla dzieci przygotowaliśmy konkurs na uczestnictwo w roratach i inne niespodzianki. 
 13. Również od I niedzieli Adwentu będzie można nabyć świece na stół wigilijny, duże w cenie 15 zł oraz małe w cenie 10 zł. Ofiary z nich przeznaczone są na Caritas, a u Pana Organisty pod chórem można nabyć poświęcony opłatek.
 14. Tylko do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy jeszcze nie wzięli udziału w spisie proszeni są o jak najszybsze dopełnienie tego obowiązku. Udział w nim jest obowiązkowy. Więcej informacji na www.brusy.pl
257+