XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 21.07.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy nasz Odpust Parafialny Matki Bożej Szkaplerznej. Słowo Boże na Mszach świętych i przewodniczyć Odpustowi będzie ojciec Karmelita bosy Kamil Strójwąs. Po Mszach świętych można nabyć szkaplerze.
  2. Również w tę niedzielę święcimy pojazdy ku czci św. Krzysztofa po każdej Mszy świętej. Poświęcony pojazd otrzyma plastikową pamiątkę z modlitwą do św. Krzysztofa i z dekalogiem kierowcy. Ofiary składane podczas poświęcenia przekazane są na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.
  3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    22 lipca, poniedziałek – św. Marię Magdalenę
    23 lipca, wtorek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy
    24 lipca, środa – św. Kingę, dziewicę – tego dnia modlić się będziemy za samorządowców przez wstawiennictwo ich patronki św. Kingi
    25 lipca, czwartek – święto św. Jakuba Starszego, Apostoła
    26 lipca, piątek – świętych Joachima i Annę, rodziców NMP – jest to dzień modlitw za rodziców, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
  4. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  5. Biuro parafialne czynne w czasie wakacyjnym od poniedziałku do piątku pół godziny po Mszy świętej o godz. 1800.
  6. W piątek od godz. 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  7. 25 lipca, w czwartek dodatkowa Msza święta o godz. 19.00 dla mieszkańców Czarnowa na zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy również o przybycie na Mszę świętą i odebranie obrazu przez przedstawicieli Gacnika.
  8. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma”, „Clara Facta” oraz świece peregrynacyjne.
  9. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy wyjeżdżają na wakacje życzymy pięknego słońca, a tym którzy przybyli do naszej parafii życzymy jak najwięcej radości.
  10. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Irena Sielska z Brus przeżyła 77 lat; Bronisława Lewińska z Wielkich Chełmów Wybudowanie przeżyła 77 lat; +Bogumiła Kosiedowska
    z Brus przeżyła 91 lat. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  11. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Arkadiusz Hamernik zam. Leśno Wyb. z Weronika Anna Pokrzywińska zam. Lubnia
    b) Krzysztof Neubauer zam. Gdynia z Oliwia Barbara Gliszczyńska zam. Gdynia