V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 17.03.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy serdecznie na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 15.00.
  2. Dzisiaj również przed kościołem kiermasz świąteczny zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Brusach. Polecamy.
  3. W najbliższy wtorek 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N. M. P. Jest to dzień modlitw za mężczyzn oraz ich misje w Kościele, rodzinach i świecie. Na Mszy świętej o godz. 8.00 modlić się będziemy w intencji Cechu Rzemiosł z Brus.
  4. W najbliższą środę o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci.
    Natomiast w piątek 22 marca po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Brus, która tradycyjnie zakończy się na cmentarzu parafialnym. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o 19.00.
  5. Również w piątek od 1700-1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  6. Na prośbę parafii z Nowej Cerkwii informujemy, że również 22 marca o godz. 21.00 rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Brus do Nowej Cerkwii z hasłem „Musicie od siebie wymagać”. Bliższe informacje są na plakatach.
  7. W sobotę 23 marca w naszej parafii odbędzie się spowiedź Wielkanocna z zaproszonymi kapłanami. Do południa spowiedź od 9.00-10.30. Po południu od 16.00-17.30.
  8. Przed świętami odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną: ks. Patryk w sobotę 23 marca od godz. 10.30, w Wielką Środę ks. Tadeusz od 14.30, a ks. Proboszcz i ks. Rafał również w Wielką Środę od godz. 9.00.
  9. Również zapraszamy w sobotę 23 marca na Drogę Krzyżową w obronie życia. Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele, a następnie ruszy do Wielkich Chełmów.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz odpust parafialny ku czci Męki Pańskiej. Przewodniczyć będzie sumie odpustowej i Słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Węsierski. Na Mszy świętej odpustowej zastaną wprowadzone relikwie bł. Rodziny Ulmów.
  11. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  12. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30 – 17.30, a w środę, czwartek i piątek
    o 1000- 1100.
  13. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” oraz „Clara Facta”, a także paschaliki wielkanocne. Będzie też można nabyć kilka albumów poświęconych rodzinie Ulmów.
  14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  15. Kandydatów do bierzmowania z II roku formacji, którzy będą bierzmowani 29 kwietnia zapraszamy na spotkanie 23 marca po wieczornej Mszy świętej.
  16. Zachęcamy do wejścia na naszą stronę internetową parafii. Można tam znaleźć zdjęcia z peregrynacji ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które przesyłacie. Zachęcamy w ciągu dalszym, aby podzielić się z innymi, aby Stworzyć Internetową Księgę Pamiątkową.
  17. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Patryk. Niech Pan Bóg Mu błogosławi, Matka Kapłanów prowadzi, a Duch Święty niech daje siłę do rozwijania pięknego kapłaństwa.
  18. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Barbara Leszczyńska z Żabna przeżyła 77 lat; oraz + Bernadeta Brzostowska z Brus przeżyła 53 lata. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  19. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Przemysław Datta zam. Człuchów z Małgorzata Baran zam. Brusy
    b) Maciej Krzysztof Gratkowski zam. Czeczewo z Urszula Justyna Warnke zam. Lubnia
    c) Dawid Daniel Rumel Czarnowski zam. Gacnik z Justyna Kiedrowicz zam. Obkas.