XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019 r

1. Dziękujemy serdecznie wszystkim przedstawicielom grup parafialnych za pomoc w porządkowaniu po remoncie Domu Nawiedzenia i Caritasu. W Domu Nawiedzenia mogą się ponownie spotykać grupy parafialne. 5 salek jest po generalnym remoncie, a w najbliższym czasie oddane zostaną całkowicie zmodernizowane nowe toalety.
  2. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. tego dnia jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 Męcikał, i 18.00.
  3. Burmistrz Brusy oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach zapraszają na gminne obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się w poniedziałek, 11 listopada.
    Uroczystość rozpocznie msza św. w kościele parafialnym w Brusach. Po mszy nastąpi przemarsz na cmentarz ofiar zbrodni hitlerowskich, modlitwa i oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej. O godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów centrum kultury. W godzinach od 15.00 do 17.00, na strzelnicy przy Szkole Podstawowej nr 2, odbędą się drużynowe mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Serdecznie zapraszamy!
  4. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    11 XI poniedziałek – św. Marcina z Tours, biskupa
    12 XI wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika
    13 XI środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.
  5. W dniu dzisiejszym przed kościołami w całej Polsce zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  6. W tygodniu od poniedziałku do czwartku dodatkowe Msze św. o godz. 16.00 Msze św. zbiorowe z Brus z wypominkami. Również po Mszach św. od wtorku do czwartku odmawiać będziemy 10 różańca z wypominkami jednorazowymi z Brus.
  7. Biuro parafialne czynne we wtorek od 16.30-17.30, oraz środa, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  8. Parafialny Zespół Caritas w Brusach informuje, że osoby które chcą korzystać z pomocy żywnościowej mogą zgłaszać się w MOPS po skierowania. Kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy to 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1056 zł dla osoby żyjącej w rodzinie. Po odebraniu skierowania z MOPS prosimy o przyniesienie ich do Domu Nawiedzenia w piątki od 10.00-13.00. Termin składania skierowań mija z końcem listopada.
  9. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się druga tura rekolekcji GPS dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, które przeprowadzą Siostry Zmartwychwstanki i Domownicy Boga.
  10. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr „Arki” i „w Rodzinie”, małe kalendarze diecezjalne w cenie 5 zł, oraz otrzymaliśmy trochę modlitewników za zmarłych w cenie 10 zł w których znajdziemy wiele modlitw za zmarłych.
  11. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  12. Dziękujemy również naszym Kołom Łowieckim, za przepiękny wystrój ku czci św. Huberta, którym mogliśmy się cieszyć przez cały tydzień.
  13. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej +Henryk Niedzielski z Brus Wybudowania. Przeżył 75 lat. Wieczny odpoczynek…
  14. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    Błażej Ciemiński zam. Chojnice z Magdaleną Urszulą Mientka z Lubni.