Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA ZWYKŁA                              

16. 02. 2020 r.

 1. W dniu dzisiejszym serdecznie zapraszamy do sali SGR na godz. 15.00 na spotkanie ze świeckim misjonarzem Danielem Kasprowiczem, który pracuje na Madagaskarze. Będzie można usłyszeć o „adopcji na odległość” oraz nabyć jego książkę z autografem.                     
 2. Natomiast w kościele po każdej Mszy św. w dniu dzisiejszym będzie można nabyć Ewangelię na każdy dzień 2020 r. w cenie 10 zł, które rozprowadzać będą przedstawiciele III Zakonu Paulistów.                    
 3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.                          
 4. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, w środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.                    
 5. Od wtorku do piątku codziennie od 16.30 w kościele obowiązkowe próby przed Sakramentem bierzmowania, dla młodzieży z klas 8.         
 6. W czwartek 20 lutego o godz. 19.00 w Domu Nawiedzenia spotkanie osób, które się zapisały i chętnych na pielgrzymkę do Włoch. Są jeszcze ostatnie miejsca.                      
 7. W piątek tradycyjnie od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.                       
 8. W sobotę obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra Apostoła.            
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 w kościele spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.                  
 10. Także w przyszłą niedzielę obowiązkowe spotkanie modlitewne dla młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania z klas 8. Spotkanie to jest przygotowywane od dłuższego czasu. Zapraszamy również pozostałą chętną młodzież oraz rodziców i rodzeństwo, rodziców chrzestnych i wszystkich parafian, którzy chcą modlić się za naszą młodzież o godne przyjęcie darów Ducha Świętego podczas bierzmowania.                   
 11. Sakramentu bierzmowania w naszej parafii udzieli we wtorek 25 lutego o godz. 18.00 nasz ks. biskup Ryszard Kasyna. Z tej racji intencje z Mszy wieczornej zostały przesunięte na inne godziny. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków odbędzie się w poniedziałek 24 lutego o godz. 16.00.                 
 12. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia „Pielgrzym”, „Cuda i łaski” oraz „W Rodzinie”.                      
 13. Otrzymaliśmy również propozycję pielgrzymki do Sanktuariów Maryjnych m. in.: Werona, Monaco, Lourdes, Santiago de Compostela, Fatima, Toledo, Montserrat, Ars w dniach od 12 -24 czerwca 2020 r. Koszt pielgrzymki 13 dniowej to 3550 zł. Szczegóły można odczytać na stronie internetowej parafii.                  
 14. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Pelplińskiej. Chętnych emerytów i rencistów zapraszamy z dowodem osobistym w piątki od 10.00-13.00 do budynku Caritas, przy ul. Gdańskiej.                
 15. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające, apelujemy o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, szczególnie takimi, które zainteresowane są otrzymaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka. Szczegóły tej metody i treść apelu policji zamieściliśmy na stronie internetowej parafii i w naszej gazetce Clara Facta.              
 16. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.                             
 17. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: +Teresa Frymark z Małych Chełmów, przeżyła 84 lata, +Gertruda Czapiewska z Brus, przeżyła 88 lat, +Lucyna Kin z Czarnowa, przeżyła 46 lat oraz +Kazimierz Szypryt z Małych Chełmów, przeżył 70 lat. Wieczny odpoczynek…  
 18. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:       
  a. Krystian Marek Hamerski, zam. Brusy z Weronika Wanda Mientka zam. Lubnia.               
  b. Paweł Hamerski zam. Brusy z Roksana Maria Rudnik, zam. Leśno.     
  c. Bartłomiej Miszewski zam. Brusy z Barbara Kiedrowicz zam. Raduń.      

  d. Kacper Kobus zam. Wielkie Chełmy z Natalia Lemańczyk zam. Jeziorki.           
  e. Mateusz Aleksander Lamczyk zam. Brusy z Paulina Teresa Lubińska zam. Czarnowo.       
  f. Artur Andrzejczak zam. Brusy z Daria Marta Kiedrowicz zam. Brusy.
107+