V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29. 03. 2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Msze św. w kościele o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00 i 18.00. O godz. 13.00 w Męcikale. Msza św. o godz. 10.00 będzie transmitowana przez telewizję kablową oraz stronę internetową www.brusyenter.pl
  2. Od przyszłej niedzieli powracamy do Mszy niedzielnych o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 oraz 13.00 w Męcikale. Wyjątkiem na czas epidemii pozostaje Msza o godz. 10.00, która będzie nadal transmitowana przez telewizję kablową i stronę internetową. Ze względu na obowiązujące przepisy na Mszy św. może przebywać jedynie 5 osób. Niech to będą osoby zamawiające intencje mszalne.
  3. W ciągu tygodnia kościół będzie otwarty od 8.30-17.30. Codziennie w godzinach od 15.00-16.00 jeden z kapłanów będzie słuchał spowiedzi świętej.
  4. Na Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 zapraszamy osoby zamawiające intencje mszalne (maksimum 5 osób).
  5. Nabożeństwa drogi krzyżowej i gorzkich żalów pozostawiamy do prywatnego odmówienia i odśpiewania. Można w nich uczestniczyć poprzez strony internetowe, szczególnie polecamy stronę diecezjalną www.radioglos.pl – dzięki niej, możemy łączyć się w tym trudnym dla nas czasie z księżmi biskupami i Seminarium Duchownym.
  6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, w środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00. Wchodzimy pojedynczo.
  7. Aby wzmocnić się duchowo można nabyć w kościele aktualną prasę katolicką oraz książki z drogą krzyżową w cenie 15 zł.
  8. W przyszłym tygodniu przypadają dni eucharystyczne I czwartek, I piątek i I sobta w miesiącu. Pozostawione są w tym czasie do indywidualnej pobożności wiernych. Jeśli osoby chore pragną się wyspowiadać i przyjąć Komunię św. prosimy o telefoniczne zgłaszanie tej informacji oraz rzetelne poinformowanie o kwarantannach i chorobach zakaźnych.
  9. W razie pogrzebu nowe przepisy ustalają, że może w nim uczestniczyć 5 osób. Najpierw przywozi się trumnę z ciałem zmarłego na cmentarz, odmawia się modlitwy z 3 stacji na cmentarzu, a następnie udajemy się do kościoła, gdzie sprawowana jest Msza św.
  10. Przygotowanie do I Komunii i bierzmowania dzieci i młodzieży odbywa się tak jak katecheza szkolna przez Internet. Termin I Komunii na razie stoi pod znakiem zapytania. Wszystkie bieżące wiadomości, informacje o przygotowaniu do bierzmowania, do I Komunii św., godziny i transmisje Mszy i nabożeństw, odpusty wyznaczone przez Stolicę Apostolską, Komunikaty Biskupa Diecezjalnego, na czym polega Komunia duchowa oraz nasze ogłoszenia parafialne dostępne są na naszej stronie internetowej www.parafiabrusy.pl
  11. W związku z epidemią koronawirusa Policja prosi o niegromadzenie się i dla własnego bezpieczeństwa pozostanie w domach. Apelujemy zostań w domu i zmniejsz ryzyko zarażenia siebie i swoich bliskich. Dopilnujmy szczególnie młodzieży.
  12. Przyszła niedziela jest niedzielą palmową.
  13. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej +Danuta Siniecka z Asmusa, przeżyła 59 lat, +Andrzej Szuca z Gacnika, przeżył 69 lat, +Zofia Leszczyńska z Czyczków Wyb., przeżyła 94 lata. Zmarli także: +Piotr Główczewski z Czyczków, przeżył 62 lata, jego pogrzeb jest we wtorek o godz. 9.00, różaniec w domu rodzinnym i +Roman Gierszewski z Zalesia, przeżył 49 lat, różaniec w domu rodzinnym, a termin pogrzebu jeszcze nie został wyznaczony. Wieczny odpoczynek…