XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022r.

1. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 9.00 przyjęcie dzieci do Rycerstwa Niepokalanej.
  2. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    27.09. wtorek – św. Wincentego a’Paulo, prezbitera
    28.09. środa – św. Wacława, męczennika
    29.09. czwartek – św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów
    30.09. piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
    1.10. sobota – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła
  3. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  4. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30, środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  5. W poniedziałek grupa uczniów Zespołu Szkół w Brusach i maturzystów z Kaszubskiego Liceum udaje się w pielgrzymce do Częstochowy przed oblicze Matki Bożej, wypraszać światło Ducha Świętego na czas egzaminów.
  6. W najbliższy czwartek swoje imieniny będzie obchodził ks. Rafał. Życzymy mu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i realizacji swojego powołania w duchu życzliwości bliźnich.
  7. W piątek tradycyjnie od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość do spowiedzi.
  8. W sobotę przypada I sobota w miesiącu. Modlić się będziemy tego dnia do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.
  9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Różaniec święty odmawiać: dorośli codziennie o godz. 17.30. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godz. 17.00. Za pobożne odmówienie 5 dziesiątek różańca św. można uzyskać odpust zupełny.
  10. W przyszłą niedzielę słowo Boże wygłosi w naszej wspólnocie parafialnej ks. pallotyn Jerzy Gugała.
  11. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 nastąpi poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast o godz. 15.00 w Czernicy tradycyjny różaniec organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie i Rycerzy Kolumba. Zapraszamy.
  12. Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy do udziału w bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie. Szczegółowe informacje na temat tej akcji są zamieszczone w najnowszym wydaniu tygodnika Clara Facta.
  13. Nabywajmy prasę religijną jest do nabycia nowy nr W Rodzinie oraz Clara Facta.
  14. Dziękujemy wszystkim rolnikom za wykonanie przepięknych wieńców dożynkowych.
  15. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.