II ROK FORMACJI

Program duszpasterstwa młodzieży Bierzmowanej Diecezji Pelplińskiej:

  1. CEL
    >ewangelizacja: doprowadzenie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania do świadomej decyzji wiary oraz towarzyszenie w dalszym wzroście;
    >wprowadzenie we wspólnotę parafialną: pomoc w poznaniu jej i odkryciu w niej swego miejsca oraz podjęciu odpowiedzialności za nią.
  2. ZASADY ORGANIZACJI
    >w formacji parafialnej przygotowującej do bierzmowania mogą uczestniczyć jedynie uczniowie biorący jednocześnie udział w katechezie szkolnej.
    >Kandydaci do bierzmowani przygotowują się w parafii zamieszkania w grupach 15-20 osobowych.
    > Każda grupa ma swego animatora: księdza lub osobę świecką.
    >Realizacja programu przebiega następująco.
    -klasy 8 szkoły podstawowej – pierwszy rok formacji
    -klasy I szkoły ponadpodstawowej – drugi rok formacji zakończony bierzmowaniem
    Roczniki przygotowują się równolegle w dwóch niezależnych grupach i w każdej z nich realizują plan spotkań zgodnie z poniższym harmonogramem. Nie dopuszcza się łączenia roczników. np. gdy w 2023 roku przygotowanie rozpoczyna klasa 8, to w 2024 r. grupa ta realizuje program drugiego roku formacji i równocześnie kolejne klasy 8 rozpoczynają przygotowanie i realizują program pierwszego roku formacji – spotkania tych grup odbywają się w innym czasie.
    >Młodzież kończąca realizację II roku formacji przystępuje do sakramentu bierzmowania w swojej parafii.
    >Po przyjęciu sakramentu Bierzmowania w naszej parafii młodzież ma możliwość kontynuacji formacji w grupach parafialnych: Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, Ministrantach i Lektorach, Domownikach Boga, Grupie CREDO oraz w muzycznym zespole AD DOMINUM.
II rok formacji (I klasy szkoły ponadpodstawowej) – 6 spotkań
WYDARZENIE
rozkład terminów spotkań zależy od daty bierzmowania.
Spotkanie 1: Triduum św. Stanisława Kostki/Dzień skupienia ze św. Stanisławem Kostką
Spotkanie 2: Nabożeństwo pokutne
Spotkanie 3: Warsztaty biblijne
Spotkanie 4: Adoracja
Spotkanie 5: Budowanie wspólnoty
Spotkanie 6: Posługa charytatywna: dary dla osób dotkniętych niedostatkiem
Spotkania przygotowujące bezpośrednio do liturgii sakramentu, Nowenna do Ducha Świętego

PONADTO OBOWIĄZKOWO PODCZAS FORMACJI
>OBOWIĄZKOWE UCZESTNICTWO W NABOŻEŃSTWACH W ROKU LITURGICZNYM
Msze św. niedzielne – uczestnictwo: wszystkie Msze św. w ciągu roku
Nabożeństwa różańcowe – uczestnictwo: co najmniej dwa razy w tygodniu w pierwszym roku formacji, co najmniej raz w tygodniu w drugim roku formacji
Nabożeństwa drogi krzyżowej – uczestnictwo: wszystkie nabożeństwa
Triduum Paschalne – uczestnictwo: całe Triduum
Nabożeństwa majowe – uczestnictwo: co najmniej dwa razy w tygodniu w pierwszym roku formacji, co najmniej raz w tygodniu w drugim roku formacji
>CELEBRACJA 9 I PIĄTKÓW MIESIĄCA
Zalecane jest, aby kandydaci w I roku formacji odprawili od października do czerwca nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca (w drugim roku formacji byłoby to także wskazane). Nabożeństwo dla kandydatów obejmuje w naszej parafii:
*spowiedź w I czwartki miesiąca od godz. 17.00 ze względu na liczne spowiedzi dzieci w I piątki miesiąca a spowiadających kapłanów jest jedynie 4, kandydaci do bierzmowania przychodzą tylko w I czwartki miesiąca od godz. 17.00 lub inne dni poza I piątkiem, spowiedź w Brusach jest codziennie 30 minut przed Mszami św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 i spowiadają wtedy wszyscy kapłani pracujący w parafii.
*uczestnictwo we Mszy św. z nabożeństwem pierwszopiątkowym o godz. 16.00 lub 18.00, podczas której zamiast kazań głosi się katechezę wyjaśniającą nabożeństwo (1 temat), Miłosierdzie Boże (2 temat), znaczenie i praktykę sakramentu spowiedzi (3 temat), przebaczenie i pojednanie (4 temat), pięć warunków dobrej spowiedzi (tematy 5-9).
>SPRAWDZENIE ZNAJOMOŚCI MAŁEGO KATECHIZMU
*w pierwszym roku formacji: 5 warunków dobrej spowiedzi, Błogosławieństwa, tajemnice różańca, uczynki Miłosierdzia względem duszy, uczynki miłosierdzia względem ciała, akty strzeliste: wiary, nadziei i miłości.
*w drugim roku formacji: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, 10 przykazań Bożych, przykazanie miłości, 7 sakramentów świętych, 6 prawd wiary, 7 darów Ducha Świętego, 7 grzechów głównych.

Podział kandydatów na grupy z Animatorami:

s. Urszula – 665 196 267

  1. Czarnowska Wiktoria
  2. Gilmeister Miłosz
  3. Gliszczyńska Karolina
  4. Kloskowska Zuzanna
  5. Mankiewicz Adam
  6. Mankiewicz Weronika
  7. Meller Szymon
  8. Pacak Dominika
  9. Pozorska Amelia
  10. Rogalla Julia
  11. Rzepiński Kacper
  12. Trzebiatowska Wiktoria
  13. Trzebiatowski Karol
  14. Warnke Natalia
  15. Warnke Rafał
  16. Warsińska Magdalena

Wioletta Piekarska – 698 523 236

  1. Bastubba Krzysztof
  2. Cysewski Robert
  3. Dolna Aniela
  4. Gierszewski Igor
  5. Goebel Kaja
  6. Kalafus Anna
  7. Kiedrowicz Nadia
  8. Kiedrowicz Oliwia
  9. Kin Roksana
  10. Krasnodębski Mikołaj
  11. Lamczyk Kacper
  12. Lamczyk Nikola
  13. Mankiewicz Kamila
  14. Miszewski Piotr

Ania Gawin – 605 364 199

  1. Cherek Amelia
  2. Cupa Dominik
  3. Jaźwińska Amelia
  4. Kamrowski Szymon
  5. Kinka Dominika
  6. Kobierowska Oliwia
  7. Kobierowski Błażej
  8. Kobus Jakub
  9. Kulesza Karolina
  10. Łukowicz Patryk
  11. Miętkowski Kacper
  12. Miszewski Artur
  13. Nakielski Bartosz
  14. Osowska Alicja
  15. Penkowski Bruno
  16. Pestka Sandra
  17. Szczepański Norbert

Agnieszka Zblewska – 791 919 411

  1. Brunke Damian
  2. Bucław Julia
  3. Chrzanowska Kinga
  4. Cuppa Franciszek
  5. Dolna Malwina
  6. Gierszewski Nataniel
  7. Jankowska Anastazja
  8. Jażdżewski Mikołaj
  9. Kloskowski Kacper
  10. Knopik Amelia
  11. Lewiński Dwid
  12. Mostowska Zuzanna
  13. Pestka Maksymilian
  14. Pestka Oliwia
  15. Rejkowska Amelia

Alicja Kantrzonka – 692 475 468

  1. Plichta Zuzanna
  2. Rutowski Dawid
  3. Singer Klaudia
  4. Singer Oliwier
  5. Slipek Alex
  6. Stoltmann Weronika
  7. Synak Marta
  8. Szczęsna Amelia
  9. Śpica Martyna
  10. Tyborski Szymon
  11. Urbański Damian
  12. Wałdoch Agnieszka
  13. Wałdoch Anna
  14. Werno Martyna
  15. Wierzbicka Julia

Danuta Pawłowska – 662 962 038

  1. Stoltmann Krystian
  2. Synak Aleksander
  3. Szczepańska Oliwia
  4. Szmaglik Jakub
  5. Szpakowicz Aleksander
  6. Szreder Seweryn
  7. Szyszka Wiktoria
  8. Urbańska Julia
  9. Wardyn Michał
  10. Weltrowska Anna
  11. Werochowska Julia
  12. Werochowski Dawid
  13. Zabrocki Bartosz
  14. Zakrzewska Aleksandra
  15. Zakrzewski Mateusz
  16. Zblewski Tomasz
  17. Żywicki Dawid

Emilia Warnke – 696 881 704

  1. Borowski Kacper
  2. Chrapkowska Zuzanna
  3. Czarnowski Kacper
  4. Kierzk Piotr
  5. Kierzk Julia
  6. Kloskowski Dawid
  7. Kłosowski Wiktor
  8. Kosiedowski Jan
  9. Labuda Bartłomiej
  10. Labuda Maciej
  11. Lewiński Franciszek
  12. Łosińska Anna
  13. Matyszewski Filip
  14. Prądzinska Agata
  15. Szmyt Paweł
  16. Szultka Filip

Agnieszka i Krzysztof Czarnowscy – 667 147 227

  1. Belke Maciej
  2. Bukowska Klaudia
  3. Cysewski Mateusz
  4. Kalitta Wiktoria
  5. Kloskowska Martyna
  6. Kosecka Kalina
  7. Kosobucka Kinga
  8. Kuchenbeker Damian
  9. Lepak Tymoteusz
  10. Miszewski Jakub
  11. Nojman Adrian
  12. Obłoza Eliza
  13. Paliszewski Kacper
  14. Pałubicki Filip
  15. Zygmański Jakub

Ania Kutz – 505 588 112

  1. Bielińska Barbara
  2. Derda Mateusz
  3. Drobińska Agnieszka
  4. Drobińska Beata
  5. Dudkiewicz Dominika
  6. Gierszewska Marta
  7. Kierzk Fabian
  8. Kubiszewski Bartosz
  9. Mochol Krzysztof
  10. Neubauer Julia
  11. Ossowski Cezary
  12. Pestka Krystian
  13. Rekowski Dawid
  14. Stoltmann Gabriel
  15. Wantoch Rekowska Joanna

Ewa Majkowska – 518 981 589

  1. Cysewski Miłosz
  2. Czapiewski Gracjan
  3. Czapiewski Kacper
  4. Dykier Oskar
  5. Gierszewska Dominika
  6. Jaroszewski Mateusz
  7. Karnowski Paweł
  8. Lamczyk Bartłomiej
  9. Lamczyk Oliwia
  10. Łącka Julia
  11. Pestka Oliwia
  12. Piotrowski Maciej
  13. Rekowska Wiktoria
  14. Rolbiecki Kacper
  15. Rudnik Julia
  16. Singer Julia

s. Małgorzata – 783 653 497

  1. Nadolny Miłosz
  2. Parzątka Lipiński Adrian
  3. Piekarski Oliver
  4. Pilacki Przemysław
  5. Spot Gliszczyński Filip
  6. Szczepańska Zuzanna
  7. Szyszka Kinga
  8. Tetzlaff Emanuel
  9. Wera Mateusz
  10. Wirkus Bartosz
  11. Wirkus Klaudia
  12. Woroniecka Oliwia
  13. Zabrocki Dawid

Maria Czapiewska – 696 290 783

  1. Czapiewski Franciszek
  2. Franckiewicz Krystian
  3. Gierszewski Przemysław
  4. Graf Kamil
  5. Gromowska Maja
  6. Jankowska Julia
  7. Kłopotek Weronika
  8. Kroplewski Antoni
  9. Kroplewski Miłosz
  10. Kurs Ksawier
  11. Leszczyński Dawid
  12. Maciejewska Martyna
  13. Przytarski Paweł
  14. Szyngwelska Agata
  15. Waliszko Dominik
  16. Zygmański Hubert

Małgorzata Wera – 603 932 731

  1. Bruska Nikola
  2. Bruska Zuzanna
  3. Bucław Daria
  4. Gawin Amelia
  5. Gierszewski Damian
  6. Gostomska Olga
  7. Hamerski Kacper
  8. Januszewski Nikodem
  9. Krzoska Amelia
  10. Krzoska Kacper
  11. Maciejewska Maja
  12. Marciniak Anna
  13. Markut Filip
  14. Piekarski Mateusz
  15. Pilacki Michał

Krystyna Usarz – 609 081 277

  1. Dulski Filip
  2. Grabski Miłosz
  3. Hebel Dominik
  4. Kiedrowicz Zuzanna
  5. Kiedrowska Kinga
  6. Kiedrowska Wiktoria
  7. Kiedrowski Kajetan
  8. Pestka Amelia
  9. Potrac Jakub
  10. Rekowska Julia
  11. Synak Weronika
  12. Zarębski Borys

Na cały czas formacji niech dobry Bóg Wam błogosławi!

+6