Pielgrzymka od 20.04.2018 r. do 24.04.2018 r.

Pielgrzymko – wycieczka do Sandomierza, Lublina, Majdanka, Zamościa, Krasnobrodu, Guciowa, Kazimierza Dolnego, Niepokalanowa i Warszawy / nawiedzenie sanktuarium świętego Andrzeja Boboli i błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki / 

w dniach od 20.04.2018 r. – piątek do 24.04.2018 r. – wtorek

 

I Dzień – 20.04.2018 – piątek

 

 • Wyjazd o godzinie 7.00 do Sandomierza
 • około godziny 13.00 / 4,5 godziny zwiedzania / – spotkanie z przewodnikiem panem Michałem Leszczyńskim – obiad / przy sandomierskim rynku / i zwiedzanie : program zwiedzania Sandomierza (kolejność przypadkowa): Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz ratusz z zewnątrz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, przejście sandomierskimi wąwozami, maszerowanie po wzgórzu staromiejskim, przejście uchem igielnym, do tego spacer obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, wejście na taras widokowy na bramie opatowskiej i oglądanie panoramy Sandomierza, zwiedzanie kościoła katedralnego oraz kościoła świętego Jakuba (sanktuarium Maryjne). Jeśli będzie dobra pogoda i ruch turystyczny rejs statkiem,
 • czas wolny i około godziny 18.30 wyjazd do Hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja  i nocleg  w Hotelu

 

 

II Dzień – 21.04.2018 – sobota

 

Śniadanie od 7.00-8.00

 

 • 8.00 – wyjazd do Lublina – trasa około 120 km
 • 11.00 – spotkanie z przewodnikiem panem Łukaszem Miazkiem
 • 11.00-12.00 zwiedzanie Muzeum na Majdanku, mieszczącego się w miejscu byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego
 • 12.00-12.30 przejazd na Stare Miasto
 • 12.30-14.30 zwiedzanie lubelskiego Starego Miasta: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Brama Grodzka, Bazylika ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedra, Brama Krakowska, Nowy Ratusz.
 • obiad w Restauracji ULICE MIASTA w Lublinie
 • wyjazd o godz. 14.30 do Zamościa czas jazdy 1,5 h
 • o godzinie 16.00 – spotkanie w Zamościu z przewodnikiem panem Wojciech Leszczyńskim i zwiedzanie około 2,5 h : spacer po Rynku Wielkim, obejrzenie ratusza i kamieniczek mieszczańskich Rynek Solny, synagoga, nadszańce, Stara i Nowa Brama Lwowska. Wystrzał z armaty aranżowany przez Zamojskie Bractwo Rycerskie na terenie fortyfikacji. Spacer po Parku Miejskim, zwiedzanie Katedry Zamojskiej.
 • Kolacja w Restauracji Luneta w Zamościu
 • przejazd na nocleg w Zamościu

 

 

III Dzień – 22.04.2018 – niedziela

Śniadanie godz.7.30

 • godzina 8.30 wyjazd
 • godzina 9.30 Msza w Kaplicy Na Źródłach
 • zwiedzanie Sanktuarium M.B. Krasnobrodzkiej i otoczenia zabytkowego klasztoru.
 • godzina 11.00 Przejazd do Guciowa
 • Zagroda Guciów, zwiedzanie Skansenu
 • obiad w karczmie
 • około 00 wyjazd do Kazimierza Dolnego
 • Wyjazd do Kazimierza Dolnego – o godzinie 15.00 spotkanie z panią przewodnik Eweliną Burek i zwiedzanie : wąwozu Korzeniowy Dół; Nowy Kirkut – cmentarz żydowski; rejs statkiem po Wiśle; spacer z przewodnikiem: Góra Trzech Krzyży, Fara Kazimierska z najstarszymi w Polsce organami, rynek z charakterystycznymi kazimierskimi kamienicami, ul. Senatorska z jedną z najpiękniejszych kamienic renesansowych w Polsce, wzgórze klasztorne z Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej, tzw. Mały Rynek – była dzielnica żydowska.
 • Kolacja w restauracji POD ZAMKOWĄ GÓRĄ w Kazimierzu Dolnym
 • Przejazd na nocleg w Kazimierzu Dolnym

 

IV Dzień – 23.04.2018 – poniedziałek

Śniadanie godz.8.00

 • 8.45 – wyjazd do Niepokalanowa
 • 12.00 Msza św.
 • Obiad
 • zwiedzanie Niepokalanowa : Bazylika, Panorama Tysiąclecia, Szopka Bożonarodzeniowa
 • wyjazd do Warszawy o g.15.00 i od g.17.00 do g.20.00 zwiedzanie z przewodnikiem panem Adamem Tyszkiewiczem : Panorama Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki; Łazienki Królewskie spacer po parku (Pomniki: Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza, Jana III Sobieskiego, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac na Wodzie, Pałac Myślewicki) i nawiedzenie Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli.
 • 20.15 – kolacja
 • nocleg w Warszawie

 

V Dzień – 24.04.2018 – wtorek

Śniadanie godz.8.00

 • 9.00 spotkaniem z panem Adamem Tyszkiewiczem, przewodnikiem po Stolicy – Kolumna Zygmunta i przez 3 godziny zwiedzanie: Stare Miasto (Zamek Królewski  z zewnątrz, Pl. Zamkowy, Archikatedra Św. Jana Chrzciciela, Syrenka, Barbakan); Nowe Miasto (kościół Dominikanów, Rynek Nowego Miasta, ul. Mostowa), Plac Krasińskich z Pomnikiem Powstania Warszawskiego; Krakowskie Przedmieście (Kościół Św. Anny, Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Pomnik M. Kopernika, Kościół Św. Krzyża); Ogród Saski i Grób Nieznanego Żołnierza i sanktuarium błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki – nawiedzenie kościoła i modlitwa przy Jego Grobie.
 • 13.00 – obiad
 • 14.00 – g.16.00 Złote Tarasy – zakupy i odpoczynek
 • 17.00 wyjazd do domu / po drodze kolacja /– przyjazd około 24.00.

Koszt od osoby wynosi   995 zł

Zapisy do 31.01.2018 r.