Msza święta w Krakowie – Łagiewnikach

Przedstawiciele parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach w Łagiewnikach

W Święto Ofiarowania Pańskiego o 500w bruskiej świątyni odbyła się Msza święta rozpoczynająca parafialną pielgrzymkę do Łagiewnik zorganizowaną przez ks. proboszcza Jana Flaczyńskiego. Eucharystię koncelebrowało trzech kapłanów: ks. proboszcz Jan Flaczyński,  ks. Wiesław Szuca i ks. Tomasz Szmaglik. Ksiądz proboszcz sprawował Eucharystię w intencji s. Haliny Elżbiety Wacławskiej obchodzącej w Dzień Życia Konsekrowanego 45 rocznicę ślubów wieczystych oraz 48 rocznicę pobytu w Zgromadzeniu, a ks. Tomasz modlił się w intencji udających się na pielgrzymkę. Po Mszy świętej pielgrzymi pod przewodnictwem ks. Wiesława Szucy udali się autokarami na pielgrzymi szlak. Jednym z miejsc odwiedzonych przez bruskich pielgrzymów było Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. Miejsce, w którym znajduje się  Relikwiarz krwi Jana Pawła II. Jeszcze w sobotni wieczór grupa 105 pielgrzymów z Brus wraz z ks. Wiesławem nawiedziła Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Miejsce nierozerwalnie związane z siostrą Faustyną Kowalską.Pierwszego dnia pielgrzymkibruszaniemodlili się także w kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego i grób św. Faustyny. W tej kaplicy w niedzielny poranek o godz. 700ks. Wiesław Szuca koncelebrował Mszę świętą, w której uczestniczyli wszyscy pielgrzymi z Brus przybyli do Serca Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Podczas Eucharystii transmitowanej przez polską telewizję psalm zaśpiewała Karolina Pelowska, a Wiktoria Kantrzonka i Marcin Majkowski odczytali fragmenty z Pisma Świętego przewidziane w liturgii na ten niedzielny dzień. Po Eucharystii pielgrzymi udali się do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, by w kaplicy Cudownego Obrazu pokłonić się Maryi oddając Jej cześć, dziękując za nieustanną opiekę oraz przedstawić prośby i to, co skrywa serce każdego pielgrzyma. Po spotkaniu z Matką w Jej cudownym wizerunku pielgrzymi udali się na Wały, gdzie pod przewodnictwem ks. Wiesław Szucy uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.