Wiadomość z MISJI

Drodzy parafianie i goście!
Ze wzruszeniem wspominam dzień Wigilii gdy dzieliłem się z Wami moim posłaniem na Misję do Sudanu Południowego. Za łaską Bożą i z pomocą wielu osób rozpocząłem już pracę w Dżubie –  Stolicy Sudanu Południowego. Tak jak wspomniałem, ja mówiłem wam o miejscu do którego jadę, teraz mieszkańcy Afryki słyszą o życzliwej parafii Brusy z której pochodzę. Z tego miejsca misji pragnę wam serdecznie podziękować za modlitwy i ofiary na cele misyjne, które złożyliście do puszek w Brusach i w Męcikale.
Nadal polecam naszą franciszkańską misję waszej modlitwie, a w przyszłości gdy będzie taka potrzeba poproszę też o wsparcie.
Niestety cały kraj nie ma urzędu pocztowego co świadczy o słabym funkcjonowaniu państwa, również z tego powodu, że trudno zaprowadzić nazwy ulic i numery domów czy lepianek, ale jeszcze trudniej o bezpieczeństwo przesyłek. Z braćmi rozważamy jak można zorganizować pomoc np. w finansowaniu sierocińca czy szkoły dla dzieci.  Przełożony unika sformułowania adopcja na odległość czy adopcja duchowa, bo to wyrażenie tutaj kojarzy się z handlem dziećmi z pewnym stanem posiadania czy zależności więc proszę się nie gniewać, że tego sformułowania będziemy unikać.  Jeśli już będą takie możliwości to nazywać to będziemy dofinansowaniem pracy domu Dziecka czy nauki szkolnej dzieci.
Z całego serca błogosławię wszystkim parafianom i gościom
o. Dydak Antoni Mientki OFM