Kolonie Caritas w Borowicach pod Karpaczem

W dniach 5 – 10 lutego 2018r. 40 dzieci z Parafii p.w. Wszystkich Świętych w Brusach wzięło udział w zimowych koloniach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Pelplińskiej. 25 dzieci było ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, zaś 15 ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Dziećmi zajmowali się m.in. opiekunowie p. Adam Cupa i p. Anna Pestka.

Kolonie odbywały się w miejscowości Borowice niedaleko Karpacza. Miejscem kolonii był ośrodek HOTTUR z dobrym zapleczem rekreacyjno sportowym.

Na uczestników codziennie czekało mnóstwo atrakcji. Były m.in. na torze saneczkowym, 2 razy na basenach w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu, na stoku narciarskim, gdzie uczyli się jazdy na nartach pod okiem instruktorów oraz na lodowisku na łyżwach.

Pozostałe atrakcje czekały na wszystkich na terenie ośrodka: m.in. dyskoteka, bal przebierańców, śluby kolonijne, gry zespołowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Poza atrakcjami dla ciała organizatorzy zadbali też o strawę duchową. Wszyscy codziennie uczestniczyli w Mszy Świętej w miejscowym kościele filialnym, a w piątek w drodze krzyżowej z pantomimą w pięknej zimowej aurze przy świetle pochodni. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy porannej i wieczornej.

O całość zadbał ks. Grzegorz Weis – dyrektor Caritas Pelplin, a towarzyszył mu ks. Dariusz Knut. Jesteśmy wdzięczni im za poświęcenie czasu i obdarzenie wielką radością 108 uczestników kolonii.

Dzieci z bruskiej parafii wraz z opiekunami szczególnie gorąco dziękują również ks. proboszczowi Janowi Flaczyńskiemu, dzięki któremu mogły wziąć udział w tej pięknej formie wypoczynku.