Msza na rozpoczęcie Nowego Roku Przedszkolaków

To już nasza mała parafialna tradycja, że  2 października w liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów,  dzieci w wieku przedszkolnym, z całej naszej gminy, gromadzą się na wspólnej Eucharystii. Przedszkolaki  razem ze swoimi rodzicami,  dziadkami, a także wszystkimi, którzy pracują z dziećmi i pośród  nich modlą się  tego dnia za przyczyną  swoich niebiańskich, osobistych „Ochroniarzy” proszą Pana Boga o to, aby cały rok przedszkolny upłynął  im w radości, zdrowiu i bezpieczeństwie.  Ksiądz Andrzej przewodniczył Eucharystii i wygłosił kazanie.  A dzieci, w tym  wyjątkowym roku, kiedy świętujemy 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości,  przyniosły w darach wykonaną  przez siebie  mapę Polski,  Katechizm polskiego dziecka oraz  godło. To na znak tego, że wierzą gorąco w to, że ich Aniołowie Stróżowie pomogą im  wyrosnąć na mądrych i odpowiedzialnych Polaków.