Dzieci komunijne z Czyczków na pielgrzymce w Pelplinie

10 czerwiec 2017r. na pewno zapadnie w pamięci uczniów z kl. III, którzy wraz ze swymi rodzinami i bliskimi oraz wychowawczynią i katechetką udali się do Pelplina, aby tam składać dziękczynienie za wielki dar sakramentu Eucharystii. Duchowym przewodnikiem pielgrzymki był ks. dr Wiesław Szuca pochodzący z Brus. Ks. Wiesław już w drodze przewodniczył modlitwie, a w Pelplinie pokazał wszystkie ciekawe miejsca. Wśród nich Górę Jana Pawła II, na której 18 lat temu Jan Paweł II sprawował Mszę Świętą; Collegium Marianum, zwane szkołą świętych, gdyż szkołę tę ukończyli błogosławieni oraz słudzy Boży; katedrę, Wyższe Seminarium Duchowne oraz Muzeum Diecezjalne. Tam pan przewodnik z zaciekawieniem opowiadał dzieciom i dorosłym o cennych zbiorach muzeum, wśród których najcenniejszą jest Biblia Gutenberga.
Punktem centralnym było uczestnictwo w Mszy Świętej, którą ks. Wiesław odprawił w intencji dzieci komunijnych i ich rodzin.
Nie zabrakło też uczty dla ciała. Wszyscy posilili się pysznym obiadem w refektarzu Collegium Marianum.

Wszyscy zadowoleni i z nową wiedzą wrócili do domów.
Serdeczne podziękowania składamy ks. Wiesławowi Szucy, ks. Arkadiuszowi Ćwiklińskiemu oraz firmie FAMILLY BUS za pomoc w organizacji tej pielgrzymki.

Opracowała Anna Pestka