Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla Kadry pedagogicznej szkół bruskiej parafii

„ Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? ”
(D. Beisser)

      W dniu tak szczególnym dla całego Grona Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, jako Proboszcz Parafii w Brusach, dołączam się do wszelkich życzeń jakie z tej okazji płyną na Wasze ręce. Będąc na dorocznych rekolekcjach dla kapłanów w Zakopanem, odprawiłem w środę  mszę  świętą  w Waszych intencjach. A w tym szczególnym dniu  życzę  takich myśli i marzeń, które dają  się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dzieciom, tym starszym i tym młodszym  zrodziła wiele szlachetnych owoców.

    Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.  (Z. Kucówna)

      Ale mimo tego tylko Ci, którzy  nauczyli się potęgi  szczerego i bezinteresownego  wkładu w życie innych, doświadczają  największej  radości życia – prawdziwego poczucia spełnienia . Tego Wam z całego serca życzę.

 

                                                                                 Z wyrazami szacunku i uznania

 

                                                                                  Ks. Jan Flaczyński – proboszcz