Pielgrzymka do Włoch

Pielgrzymka do Włoch – Pod słońcem Toskanii – Trasa pielgrzymki :

Sanktuarium Św. Jadwigi w Trzebnicy – Bazylika w Krzeszowie – Karkonosze – Praga – Jezioro Garda – Florencja – Siena – Region Chianti – San Gimignano – Piza –Lukka – Cinque Terre – Val D’Orcia – Montecatini Terme – Arezzo – Cortona – Jezioro Termalne

Heviz – Keszthely 15.07.2019 r. do 26.07.2019 r.

1 – Dzień – 15.07.2019 – Trzebnica- Krzeszów – Karkonosze

Wyjazd z Brus o godzinie 5.30, ze Swarożyna o godzinie 7.00. Przejazd na Dolny Śląsk do sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Zwiedzanie obiektu: bazylika i krypta (możliwa msza św. przy Grobie Św. Jadwigi). Następnie przejazd do Krzeszowa – zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – perły europejskiego baroku. Zwiedzanie bazyliki – największego kościoła na Dolnym Śląsku, mauzoleum Piastów Śląskich i kościoła św. Józefa z freskami Michaela Willmanna. Następnie przejazd do hotelu w Karkonoszach (Karpacz). Obiadokolacja i nocleg.

2 – Dzień – 16.07.2019 – Praga

Po śniadaniu wyjazd do stolicy Czech Pragi, której biskupem był w X wieku św. Wojciech. Spacer po najstarszych, najbardziej znanych, zabytkowych częściach Pragi: Pohorzelec, Nowy Świat, Loreta Praska, Hradczany, Zamek Królewski, Katedra św. Wita, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka (bez wstępu), Mała Strana, Most Karola, Stare Miasto, Rynek Staromiejski i Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto, Waclawskie Namesti – czas wolny. Przejazd do hotelu . Obiadokolacja i nocleg.

3 – Dzień – 17.07. 2019– Przejazd nad jezioro Garda

Po śniadaniu całodniowy przejazd z przerwami przez Niemcy, Austrię do Włoch do hotelu w okolice jeziora Garda (na kolejne 2 noce). Obiadokolacja i nocleg.

4 – Dzień – 18.07.2019 – Jezioro Garda

Śniadanie. Przejazd do Malcesine, urokliwej miejscowości wśród zielonych wzgórz, z pięknąstarówką uważaną za najpiękniejszą nad Gardą. Nad miasteczkiem góruje twierdza rodu Scaglieri z XIII w., gdzie był więziony w 1786 r. Goethe. Spacer po centrum. Wjazd linowąkoleją gondolową na Monte Baldo (1760 m n.p.m.) skąd rozpościera się piękny widok na jezioro i okolicę. Następnie przejazd do Sirmione – przepięknie położonego miasteczka nad jeziorem Garda z bajkowym zamkiem rodziny Scaglierich. Rejs łódkami po jeziorze. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

page1image23845248page1image23852352page1image23843904page1image23839296

5 – Dzień – 19.07.2019 – Florencja

page2image23850816

Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, następnie zobaczymy Plac Ratuszowy, malowniczy Most Złotników oraz Katedrę Santa Maria del Fiore, przykrytą wspaniałą kopułązaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszy budynek miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie wizyta w Kościele św. Wawrzyńca, gdzie znajdują się grobowce rodziny Medyceuszy wykonane przez Michała Anioła. Przejazd do hotelu w Toskanii na kolejne 5 nocy. Obiadokolacja i nocleg.

6 – Dzień – 20.07. 2019 – Siena – Region Chianti

Po śniadaniu przejazd do Sieny, miasta słynącego m.in. z wyścigu konnego Palio. jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Campo – amfiteatralny plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra z rzeźbami Nicoli i Giovanniego Pisano, Donatella, Michała Anioła i freskami Pinturicchia. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami.

Popołudniu przejazd do słynnego regionu winnic Chianti, skąd pochodzi najsłynniejsze włoskie wino Chianti Classico. Degustacja wina, grappy i oliwy w jednej z winnic. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

7 – Dzień – 21.07.2019 – San Gimignano – Piza – Lukka

Po śniadaniu przejazd do San Gimignano zwanego średniowiecznym Manhattanem, którego historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie: brukowany Piazza della Cisterna, Piazza del Duomo; kościół kolegiacki z cyklami fresków autorstwa Bartolo di Frediego i Barna da Sieny. Spacer ulicą San Giovanni, na której znajdują się sklepiki z rzemiosłem artystycznym. Potem przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego swój rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli, czyli Pola Cudów, z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, kolistym Baptysterium oraz słynną Krzywą Wieżą, czyli dawną katedralną dzwonnicą, budowaną przez blisko 200 lat (podziwiana z zewnątrz). Po południu przejazd do Lukki, miasta Pucciniego, gdzie w historycznym centrum miasta odwiedzimy m.in. rynek wybudowany na ruinach dawnego amfiteatru rzymskiego. Powrót do hotelu . Obiadokolacja i nocleg.

8 – Dzień – 23.07.2019 – Cinque Terre

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka do Cinque Terre w Ligurii. Jest to malownicze, urwiste wybrzeże z turkusową wodą, rudymi skałami i ślicznymi miasteczkami zbudowanymi piętrowo na skałach. Wyjazd do Cinque Terre – pięciu wiosek przepięknie położonych na urwistym klifie, do których kiedyś prowadziła jedynie droga morska, wpisanych na listęUNESCO. Przejazd do La Spezii – rejs do Portovenere – nazywanego bramą Cinque Terre, zachwycającego portem jachtowym i kolorowymi kamienicami. Spacer po miasteczku. Kontynuacja rejsu przez Riomaggiore, znanej z widokowych ścieżek spacerowych, z których najbardziej znana jest „Via del Amore” (Droga Miłości), niestety w ostatnim czasie niedostępna dla turystów. Na nadbrzeżu zachwycają kolorowe kilkupiętrowe kamieniczki, niemal stykające się z wodą, a nad nimi górują położone tarasowo winnice. Rejs kończy Manarola z kameralnym portem rybackim i skalistym wybrzeżem, pełnym małych, urokliwych zatoczek. Powrót do La Spezii pociągiem. Przejazd malowniczą trasą z wieloma tunelami wykutymi w skałach i malowniczymi widokami na morze.*

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
*Kolejność zwiedzania może być zmieniona. Rejs uzależniony od warunków pogodowych

9 – Dzień – 23.07.2019 – Val D’Orcia – Montecatini Terme – Arezzo – Cortona

Śniadanie. Przejazd do Montecatini Terme – miejscowości uzdrowiskowej znanej już w XVIII w. Wjazd kolejką do najstarszej części miasta – Montecatini Alto, malowniczo położonej na wzgórzu starówki, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę. Następnie przejazd malowniczą (najpiękniejsze panoramy Toskanii) trasą Val D’Orcia. Popołudniu przejazd do Arezzo. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka z cyklem fresków Piera della Francesca „Historia Krzyża Świętego”, Piazza Grande (plac miejski) otoczonyśredniowiecznymi domami, znany z filmu Roberta Benigniego „Życie jest piękne”, katedra ze wspaniałymi witrażami. Potem wizyta w Cortonie opisanej przez Frances Mayes w książce

„Pod słońcem Toskanii”. Spacer wąskimi, malowniczymi uliczkami z zachowaną średniowieczną zabudową. Zwiedzanie: Piazza della Repubblica, Piazza Garibaldi, katedra, kościół San Francesco, gotycki kościół San Domenico. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (trasa ok. 300 km)

10 – Dzień – 24.07.2019 – Przejazd na Węgry nad jezioro Balaton

Po śniadaniu całodniowy przejazd przez Włochy, Austrię i Słowenię na Węgry nad jezioro Balaton. Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

11 – Dzień – 25.07.2019 – Heviz i Keszthely (jezioro Balaton)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Heviz. Jest to znane uzdrowisko kilka kilometrów od Balatonu. Jezioro Heviz to największe w Europie naturalne jezioro termalne, o powierzchni 4,4 ha, głębokości do 38,5 m i temperaturze wody do 36 st.C. Temperatura wody umożliwia, przez cały rok, obfite uprawy różowych lotosów, które zostały w XIX wieku sprowadzone z Indii. Terma znana jest od czasów rzymskich. Półdniowa relaksująca kąpiel w termach. Popołudniu wizyta w miasteczku Keszthely – to przepiękne zabytkowe miasteczko, które swój rozkwit zawdzięcza możnemu i światłemu rodowi Festeticsów. Najpiękniejszą budowląjest okazały barokowy pałac Festeticsów , otoczony imponującym angielskim parkiem. Przepiękna biblioteka (pierwsza na Węgrzech, której zbiory udostępniono ogółowi) ze złoconymi dębowymi regałami czy rokokowa sala koncertowa to tylko wybrane perełki z zachwycającego kompleksu. Spacer po miasteczku i zwiedzanie pałacu.

Wieczorem kolacja z winem w lokalnej restauracji połączona z węgierskim folklorem.

12 – Dzień – 26.07.2019 – Powrót do Polski

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. Przejazd z przerwami przez Węgry, Słowację, Czechy i Polskę. Powrót do Swarożyna około 22.00 i do Brus około 23.30. Po drodze

przerwa na obiad.

Zapisy u Księdza Proboszcza dr Piotra Malinowskiego w Swarożynie i u Księdza Proboszcza Jana Flaczyńskiego w Brusach do 15 grudnia 2018 roku.

CENA:

przy 30 osobach płatnych = 4.500 zł + 325 Euro

przy 40 osobach płatnych = 4.100 zł + 325 Euro
/ Brusy dopłata 800 zł lub 1.200 zł za dojazd do Swarożyna – koszt dzielony od ilości osób i rodzaju

transportu – tj. ok.40 zł od osoby/

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

– 11 noclegów w hotelu min. 3* – pokoje 2 os. z łazienkami (1 nocleg w Karkonoszach w Polsce, 1 nocleg w Czechach w ok. Pragi, 2 noclegi w tym samym hotelu na Węgrzech nad Balatonem, 7 noclegów we Włoszech w tym 2 noclegi w tym samym hotelu nad jeziorem Garda, 5 noclegów w tym samym hotelu Toskanii w ok. Florencji)

– 11 śniadań i 11 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo), obiad w drodze powrotnej – opieka pilota
– ubezpieczenie NNW i KL
– składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

– autokar + opłaty drogowe + wjazdy do miast
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za lokalnych przewodników, degustacje win – Toskania,

wieczór folklorystyczny na Węgrzech, rejsy statkiem na jeziorze Garda i Cinque Terre, kolejki linowe.

Płatność :

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Św. Andrzeja Boboli
Ulica Wyzwolenia 15
83-115 Swarożyn
Tel. + 48-690-440-516e-mail:pswarozyn@diecezja-pelplin.pl http: // www.swarozyn.trim.pl

Konto : Bank Spółdzielczy Skórcz

73 8342 0009 0006 6367 2000 0001

z dopiskiem / Toskania – imię i nazwisko osoby wyjeżdżającej /

250 zł – do 15.12.2018 roku 500 zł – do 30.01.2019 roku 500 zł – do 28.02.2019 roku 500 zł – do 31.03.2018 roku 500 zł – do 30.04.2019 roku 1.000 zł – do 30.05.2019 roku 850 zł – do 15.06.2019 roku

Koszt 325 Euro/os. – płatne na spotkaniu przed pielgrzymką w czerwcu 2019 roku

page4image23693952page4image23694720page4image23713216