IV NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 21.04.2024 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. W najbliższym tygodniu módlmy się w sposób szczególny o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  2. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    23 kwietnia, wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    24 kwietnia, środa – św. Jerzego, męczennika
    25 kwietnia, czwartek – św. Marka, Ewangelistę.
  3. W czwartek będziemy modlić się nabożeństwem o urodzaje.
  4. Tradycyjnie w piątek od 17.00-18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  5. Msze święte w tygodniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
  6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30 – 17.30, w środę, czwartek i piątek
    od 10.00- 11.00.
  7. Nabywajmy prasę katolicką. Jest do nabycia nowy nr „Clara Facta”, a także świece peregrynacyjne.
  8. Zbliża się wielkimi krokami nasza wizytacja Biskupia połączona z Sakramentem Bierzmowania, która nastąpi 29 kwietnia 2024 r. Tego dnia Mszy świętej popołudniowej nie będzie, gdyż Ksiądz Biskup będzie udzielał Sakramentu Bierzmowania o godz. 17.00. Msza święta popołudniowa będzie odprawiona rano – za zmianę przepraszamy.
    Również zapraszamy do kościoła na godz. 15.45 wszystkie grupy parafialne, zespoły, stowarzyszenia. Odbędzie się spotkanie z Biskupem Ryszardem Kasyną.
  9. Próby dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się od 26-28 kwietnia, czyli od piątku do niedzieli po wieczornej Mszy świętej. Spowiedź święta przed przyjęciem Sakramentu dla młodzieży i świadków odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia od godz. 16.30-17.30. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za tych, którzy mają przyjąć Sakrament Bierzmowania.
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: + Roman Ciemiński z Leśnictwa Giełdon przeżył 73 lata oraz + Jan Kujajewski z Lubni Wybudowanie przeżył 71 lat. W ich intencji: „Wieczny odpoczynek…”.
  12. Związkiem małżeńskim zostaną połączeni:
    a) Dawid Kamil Kołatka zam. Czapiewice z Aneta Elżbieta Rogowska zam. Rolbik.