Obrzęd przyjęcia dzieci do Rycerstwa Niepokalanej

23 grudnia – w IV niedzielą Adwentu podczas Mszy Świętej  dzieci i młodzież należąca do Rycerstwa Niepokalanej uroczyście oddała swoje życie  Matce Bożej Niepokalanej. Było to dla nich wielkie przeżycie. Wpatrzone w Niepokalaną w sukience  z łatką przy której znajdowały się relikwie świętego Maksymiliana, który bardzo  ukochał Matkę Boża i założył Rycerstwo Niepokalanej ustami i sercem wypowiadały słowa   „Oddaję  się Niepokalanej…”    Otrzymały też medaliki, które są  dla nich odtąd  niczym zbroja dla rycerza.
Rycerze Niepokalanej przygotowali  oprawę liturgiczną oraz nieśli  dary ofiarne pośród, których znajdowały się między innymi  ich Deklaracje oficjalnego przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej oraz wielkie serce, z imionami Rycerzy i Giermków Niepokalanej.  Wspólnota ta jest otwarta na nowych członków.  Młodzież i dzieci spotykają się zasadniczo w każdą sobotę  o godzinie 11 w Domu Nawiedzenia. Jeśli chcesz pięknie i mądrze  żyć pod okiem Matki Bożej Niepokalanej to Rycerstwo Niepokalanej jest właśnie dla Ciebie.