Koncert majowy i piknik rodzinny – galeria zdjęć

5.05.2018 był dniem wyjątkowym dla muzycznych wspólnot naszej parafii, gdyż właśnie tej soboty odbyły się Warsztaty Muzyczne, prowadzone przez Bartłomieja Karwańskiego – dyrygenta Scholi Lednickiej, Chóru Światowych Dni Młodzieży, laureata XVI Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów Chóralnych im. prof. Stanisława Kulczyńskiego.  Podczas tego Konkursu nasz dyrygent zdobył również nagrodę, za szczególną umiejętność nawiązywania kontaktu z zespołem, czego mogliśmy doświadczyć na naszym spotkaniu.

Na muzyczny warsztat trafiły zarówno pieśni tradycyjne, jak ” Z dawna Polski Tyś Królową”, ” Wesel się Królowo miła”, piosenki Lednickie : ” Jestem Twój”, „Prowadź mnie”, „Córko Króla”, a także znany wielu osobom utwór ” Wiara czyni cuda”. Wszyscy uczestnicy warsztatów : Schola parafialna, zespół Ad dominum, chór Lutnia oraz zaproszeni goście z wielkim zaangażowaniem poznawali tajniki emisji głosu, ćwiczenia oddechowe, dykcyjne a przy tym pogłębili relacje pomiędzy wspólnotami. Ku wielkiej radości chórzystów, na zaproszenie do wspólnego śpiewu pozytywnie odpowiedzieli księża, ks Paweł Orłowski, oraz ks Wiesław Szuca. W sobotę odbyły się również warsztaty instrumentalne. Wszyscy uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu pana Bartłomieja, jego radości i entuzjazmu, jaki wkładał w prowadzenie zajęć.

Niedzielne popołudnie było momentem, na który wszyscy warsztatowicze czekali pełni emocji. O godz.15.00 ksiądz proboszcz Jan Flaczyński powitał wszystkich zgromadzonych w kościele parafialnym- rozpoczął się powarsztatowy Koncert Majowy.

Podczas godzinnego spotkania był czas na modlitwę, uwielbienie Boga, do którego chętnie włączali się wszyscy zgromadzeni w kościele. W kilku pieśniach mogliśmy podziwiać piękny taniec, który wykonała parafialna grupa tańca z flagami.

Muzycznej całości dopełnił zespół instrumentalny, stworzony na tę okazję z bruskich muzyków.

W skład zespołu weszli:

Justyna Piekarska-skrzypce, Weronika Weltrowska – skrzypce, Dominika Majkowska- wioloczela, Julia Stoltmann – flet poprzeczny, Monika Wardyn – pianino, Mateusz Sypniewski- gitara, Arkadiusz Pepliński – gitara basowa, Bartłomiej Teca – instrumenty perkusyjne.

Niedzielny koncert u wielu wywołał łzy wzruszenia, u innych mnóstwo radości – niewątpliwie był on wydarzeniem który na długo zapadł wszystkim w pamięci.

Po koncercie wszyscy zgromadzeni przeszli na Piknik Parafialny, zorganizowany przez działającą w parafii wspólnotę Domowników Boga.

 

tekst. Anna Stoltmann