Domownicy Boga w Pelplinie

23 września  odbył się I Dzień Wspólnoty  Domowników Boga z całej  naszej diecezji.  Członkowie Domu Wszystkich Świętych w Brusach również wzięli w nim udział.
Jak opisać ten dzień w kilku słowach?
To czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem  w atmosferze radości i braterstwa, które daje wspólnota.
To właśnie tam   jeszcze bardziej ożywiła  się w nas  świadomość tego, że Kościół jest naszym domem, a nasze domy Kościołem domowym.  Wzmógł się w nas zapał głoszenia SŁOWA, życia LITURGIĄ  i służenia BRACIOM.

Oczywiście punktem centralnym spotkania  była Eucharystia  pod przewodnictwem  księdza  biskupa  Ryszarda  Kasyny.   Przed Mszą świętą miało miejsce  uroczyste wprowadzenie figury Matki Bożej Fatimskiej, która będzie peregrynowała po wszystkich dekanatach naszej diecezji.    Wraz z   księdzem biskupem zawierzyliśmy  całą naszą  diecezję Królowej Różańca Świętego z Fatimy. Podczas tej doniosłej celebracji  biskup diecezjalny oficjalnie  powitał członków wspólnoty Domowników Boga.  Umocnieni tak wielkimi duchowymi przeżyciami z  Bożym błogosławieństwem,  nowym zapałem   i wielką radością w sercach wróciliśmy do naszych domów. (tekst i fot. s. Urszula Hochszulc)