VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9.05.2021r.

1. W dniu dzisiejszym odbędą się dwie dodatkowe Msze św. dla dzieci komunijnych. O godz. 14.00 dla dziewczynek i ich rodzin i o godz. 15.00 dla chłopców i ich rodzin.
  2. W najbliższym tygodniu Biały Tydzień od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  3. W najbliższym tygodniu wspominać będziemy:
    13.05. czwartek – Najświętszą Maryję Pannę z Fatimy
    14.05. piątek – św. Macieja Apostoła
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. W tych dniach modlić się będziemy szczególnie o urodzaje. W czasie wieczornej Mszy św. odmówimy litanię do Matki Bożej, a następnie modlitwy o urodzaje, a na zakończenie odbędzie się procesja wokół Kościoła.
  5. W najbliższą sobotę tradycyjnie wyruszałaby nasza pielgrzymka do Wiela. Ze względu na obostrzenia epidemiczne w tym roku również reprezentować nas będą przedstawiciele z dwoma feretronami.
  6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i wtorek od 16.30 – 17.30, środę, czwartek i piątek od 10.00-11.00.
  7. Nabywajmy prasę religijną. Jest do nabycia nowy nr Clara Facta.
  8. Nabożeństwo majowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dla dorosłych w łączności z Mszą św. wieczorną.
  9. Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach informuje, że w poniedziałek, 10 maja br., przy Domu Strażaka w Brusach odbędzie się mobilna akcja poboru krwi. Rejestracja odbywać się będzie bezpośrednio w krwiobusie w godz. 9.00 – 13.00. Należy zabrać z sobą dowód osobisty. Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.
  10. Wszystkim, którzy obchodzić będą swoje urodziny, imieniny, bądź jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.
  11. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: +Marian Olszewski z Wielkich Chełmów, przeżył 69 lat, +Gertruda Rybińska z Małego Gliśna, przeżyła 93 lata, +Stanisław Las z Brus, przeżył 69 lat. Wieczny odpoczynek…