Pielgrzymko-wycieczka Kraków – Budapeszt – Zakole Dunaju

Charakter wyjazdu: turystyczno – religijny

/ najważniejsze zabytki Budapesztu i wybrane Sanktuaria /

Termin:16.09.2019 – 20.09.2019

 

Wyjazd:Szymbark – Brusy – Wiele              

 

Ramowy program wycieczki

 

Dzień I  16.09.2019 – Kraków

Godz. 03:00 – wyjazd do Krakowa.

Zwiedzanie Drogi Królewskiej z przewodnikiem:

na trasie zwiedzania zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Katedrą i krużgankami Zamku Królewskiego, ul. Kanoniczą, liczne obiekty sakralne, w tym kościoły św. Piotra i Pawła oraz Mariacki. Na trasie znajdzie się także Rynek Główny wraz z jego obiektami, ul. Floriańska oraz Mury Miejskie i Barbakan. Następnie przejazd do Łagiewnik do Bazyliki Miłosierdzia Bożego – msza św. Po mszy przejazd na nocleg do miejscowości Chyżne – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

 

Dzień II  17.09.2019 -Budapeszt

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do stolicy Węgier w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta – wybrane obiekty  m.in.: Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Wzgórze zamkowe, Baszta Rybacka,Kościół  Macieja, pomnik króla Stefana, Zamek Królewski wzniesiony przez Habsburgów, Parlament ( z zewnątrz ),Bazylika Św. Stefana z relikwia Patrona, spacer uliczkami i bulwarami śródmieścia, Plac Tysiąclecia. Obiadokolacja w wybranej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu – nocleg.

 

Dzień III  18.09.2019 – Eger – Egerszalok
Po śniadaniu  , następnie wyjazd do miejscowości Eger.Spacer panoramiczny po Starym Mieście, gdzie będziemy mieli okazję spojrzeć na neoklasycystyczną Bazylikę św. Michała i Jana podniesioną do rangi katedry, samotny Minaret – symbol Eger – 40-metrowy minaret, jedyna pozostałość po znajdującym się tu niegdyś, rozebranym w 1841 roku przez Węgrów meczecie, jest symbolem Egeru, Plac Dobo i kościół Minorytów.

 

 

 

 

Przejazd doEgerszalok, gdzie zobaczymy jedyną w swym rodzaju atrakcję turystyczną okolicy – gorące zródła przypominające słynne światowe Pamumukale z Turcji.

Następnie pobyt w basenach termalnych Egerszalok.

Powrót do hotelu – czas na przygotowanie się na wieczorny wyjazd na obiadokolację połączoną z muzyką i folklorem węgierskim.Powrót do hotelu – nocleg.

 

Dzień IV  19.09.2019 – Zakole Dunaju

Śniadanie,wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na dalsze zwiedzanie Budapesztu, Zakola Dunaju – prawdziwego fenomenu natury: Szentendre czyli „Święty Jędrzej”, miasteczko określane jako „Montmartre Dunaju”, spacer po starówce, następnie odwiedzimy Muzeum Marcepana,  Muzeum Wina połączone z degustacja wina.
Przejazd do Wyszehradu
–panoroma i ruiny zamku królewskiego – miejsce podpisania w 1991r. traktatu Wyszehradzkiego przez Polskę, Węgier i Czechosłowacji; przejazd do Esztergom – jest to jedno z najstarszych miast na Węgrzech założone przez księcia Geize, uznawane jako kolebka katolicyzmu na Węgrzech – zwiedzanie Bazyliki pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha.

Wyjazd w kierunku Polski na nocleg i obiadokolację.

 

Dzień V 20.09.2019

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

 

Cena od osoby : 1390zł.

 

Zgłoszenia na wycieczko-pielgrzymkę przyjmowane są do dnia 30.08.2019w biurze parafii

oraz u organizatora wyjazdu:Biuro Fides Tourpod nr Tel.  571 322 438;  517 460 748,

e-mail: fidestour.sk@gmail.com

 

Dokonanie wpłat za wyjazd na wycieczko-pielgrzymkę na podstawie umowy-zgłoszenia, w której będzie

wskazany nr rachunku bankowego organizatora wyjazdu – Biura Fides Tour.

 

Cena zawiera:

Przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, DVD )

Zakwaterowanie: 4 noclegi ( 2 noclegi na terenie Polski** 2 noclegi w hotelu** w Budapeszcie,

pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami )

Wyżywienie:  4 śniadania, 3 obiadokolacje standard, ( napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie )

1 Kolacja regionalna połączoną z muzyka i folklorem węgierskim –

Przewodnik miejscowy:  Kraków, Budapeszt

Opieka pilota, opłatę za system słuchawkowy guide tour.

Opłatę za wstępy do zwiedzanych obiektów i atrakcje turystyczne:

Kraków: Katedra Wawelska, Kościół Mariacki.

Budapeszt:  Rejs statkiem po Dunaju, , Bazylika św. Stefana, Bazylika w Egerszolak, Muzeum marcepana,

Muzeum wina z degustacją win

Ubezpieczenie NW + KL wraz z assistance

 

Cena nie zawiera:

wejście na termy w  Egerszalok – koszt na osobę od – 2400 – 3400 HUF ( około 35 – 45 zł. / os. ) w zależności od opcji biletu.

Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie wycieczki bez szkody dla atrakcyjnościimprezy.